Korczakowcy bawią się w teatr

V Dolnośląskie Spotkania Teatralne Szkół i Placówek Korczakowskich odbyły się 20 listopada.  Uroczyste ich otwarcie nastąpiło podczas apelu w naszej szkole, na który przybyły placówki:

- Szkoła Podstawowa z Brochocina

- Szkoła Podstawowa nr 5 z Jawora

- Publiczna Szkoła Podstawowa z Jaroszowa

- Szkoła Podstawowa nr 1 z Sobótki

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi.

po uroczystym otwarciu Spotkań uczestnicy przeszli do MOKSiR, aby tam zaprezentować swoje inscenizacje jury.

Na rozgrzewkę przed zmaganiami konkursowymi Koło Teatralne „Czwórka" (grupa starsza i młodsza) z naszej szkoły zaprezentowało zabawy dykcyjne, w których chętnie wzięli udział wszyscy uczestnicy i widownia.

Po obejrzeniu wszystkich przedstawień jury ogłosiło wyniki w dwóch kategoriach:

Kategoria klas I-III:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Sobótki (grupa pod kierunkiem p. Bożeny Olichwer-Ostrowskiej) z przedstawieniem pt. „Za siedmioma marzeniami"

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie (kl. IIIb pod kierunkiem p. Teresy Halikowskiej) – „Bal lalek"

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Brochocinie (pod kierunkiem p. Jadwigi Skoczylas) – „Ambaras w bajkowym lesie".

Wyróżnienia:

- Szkoła Podstawowa nr 5 z Jawora (pod kierunkiem p. Violetty Bant) – „Czy to sen?"

- Publiczna Szkoła Podstawowa z Jaroszowa (pod kierunkiem p. Elżbiety Szczepanik) – „Czerwony Kapturek.

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie (pod kierunkiem p. Marzeny Rudzkiej-Kupczyńskiej) – „Szkoda babci"  (PODZIĘKOWANIA)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 z Jawora (pod kierunkiem p. Wandy Jabłońskiej i p. Anety Olszowej) – „Królestwo zabawy"

III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi (pod kierunkiem p. Lucyny Kortus) – „Muczące zdrowie".

Oglądając przedstawienia bawiliśmy się doskonale. Mamy nadzieję, że będzie tak również podczas VI Spotkań, które odbędą się w 2011 r.

Agnieszka Wołoszyn

Samorząd Uczniowski SP-4