Święto Patrona w naszej szkole

23 listopada 2017 w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze świętem Patrona naszej szkoły Janusza Korczaka, w tym roku pt. „Turniej między klasowy w Święto Patrona" dla klas IV – VII, a dla klas młodszych „Święto  Patrona z Królem Maciusiem"

Do obchodów tego święta  klasy IV , V, VI, VII, wraz z wychowawcami, przygotowywały się już od kilku dni. Turniej  rozpoczął się  konkurencją „Portret mojego patrona", uczniowie z poszczególnych klas, ci z zacięciem artystycznym, przystąpili do wykonywania pracy plastycznej. Ich koledzy w tym czasie brali udział w różnych konkurencjach przegotowanych przez panią Bernardę Mormul na tą okazję: układali cytaty z rozsypanki wyrazowej,  klasy czwarte przedstawiały frag. z „Króla Maciusia I", piąte prezentowały prawa dziecka wg. Janusza Korczaka, klasy szóste napisały lis do naszego patrona i w rozmaitej formie go „przeczytały", a najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali bardzo ciekawe prezentacje o Januszu Korczaku. Potyczki turniejowe zakończył „konkurs wiedzy o życie i twórczości Janusza Korczaka" oraz wybór najciekawszego portretu naszego patrona. Uczniowie wraz z wychowawcami bardzo sumienne przygotowali się do naszego szkolnego święta, wspólnie śpiewali piosenki, do których akompaniował Pan Zenon Chmielewski i entuzjastycznie kibicowali kolegom w ich zmaganiach turniejowych. Jury nagrodziła wszystkie klasy wręczając im pamiątkowe dyplomy i słodycze ufundowanie przez jednego z rodziców klasy V c. Turniej zakończyliśmy tradycyjnym  ośpiewaniem piosenki „Krąg".

Klasy I – III wyglądały w tym dniu bajkowo, kolorowo i niesamowicie. Uczniowie klas  w tym dniu przebierali się za królów Maciusiów. Wśród kolegów i koleżanek wybierali swojego reprezentanta (takiego super Maciusia), który poprowadził królewski orszak  podczas apelu. Były króle Maciusie, królewny Maciejki i wiele inny postaci z bajek. Klasy trzecie przygotowały interpretacje wierszy o Januszu Korczaku i zaprezentowały je na apelu.  Dzieci bawiły się i śpiewały przygotowanie piosenki do który przygrywał niezastąpiony Pan Zenon Chmielewski. Wychowawczynie przyłożyły wiele starań, aby dzieci znały postać naszego patrona, bezbłędnie odpowiadały na pytania pani dyrektor Beaty Miler Kornickiej dotyczące Janusza Korczaka. Wszystkie klasy zostały obradowanie słodyczami i pamiątkowymi dyplomami przygotowanymi przez panią Alinę Bijak.

Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Krąg" a królewskie orszaki rozeszły się do klas.

Mam nadzieję, że wszystkim podobała się taka forma obchodów święta naszej szkoły, a po tegorocznym zostaną miłe i nienapomniane wrażenia.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Bernarda Mormul