ZAJĘCIA W MBP W CHOJNOWIE - NA PODSTAWIE KSIĄŻKI HUBIK, KUBEK, WSTĄŻKA J. CHMIELEWSKIEJ

W dniu  13 lutego w ramach współpracy biblioteki szkolnej z MBP w Chojnowie uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią p. K. Sochą i bibliotekarką wzięli udział w  zajęciach o niepełnosprawnościach dzieci i dorosłych. Celem zajęć było wprowadzenie do tematu niepełnosprawności oraz kształtowanie prawidłowego zachowania wobec osób niepełnosprawnych.

Na zajęciach uczniowie poznali świat Huberta - chłopca z zespołem Aspergera, bohatera bajki Joanny M. Chmielewskiej: „Hubek, kubek, wstążka". Panie bibliotekarki odczytały tekst inscenizując go.  Uczniowie pięknie odpowiadały na zadawane pytania, zrozumiały co to znaczy zespół Aspergera. Następnie na karteczkach każde dziecko rysowało prezent dla Huberta i wykonywały grzechotki, za ich pomocą których powtarzały rytmy za prowadzącą.

Integracja  z osobami niepełnosprawnymi jest bardzo ważna, dlatego ważne jest przyswajanie wiedzy na ten temat już od najmłodszych lat.  Mamy nadzieję, że zostaniemy jeszcze  zaproszeni przez  panie z MBP w Chojnowie.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Bibliotekarka: Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  Więcej zdjęć w galerii  E.R