Inni  a jednak tacy  sami czyli „ odmieńcy"

Uczniowie ze świetlicy w małym budynku uczestniczyli w zajęciach o tolerancji oraz o wyrażaniu swoich emocji.

Na początku zajęć świetliczaki tworzyły wspólnie portret stworka według określonego opisu, każde z dzieci dorysowywało po jednym szczególe. Następnie musieli  nazwać nowo powstałego kolegę. Po dłuższej naradzie wspólnie doszli do porozumienia i zyskali nowego kolegę imieniem Gucio. Nauczyli się przy tej zabawie ważnych rzeczy a mianowicie, że każdy z nas jest inny, każdy z nas ma inne zalety czy talenty, ale wszyscy jesteśmy wartościowymi ludźmi.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania na podstawie którego rysowały swoją „dobrą koleżankę"

Po stworzeniu portretu zgonie stwierdzili, że ładna z niej dziewczynka, zyskała imię takie samo jakie nosiła w opowiadaniu – Ela.

Zabawy przyniosły nam wiele radości ale także nauczyły nas kontrolowana swoich emocji, cierpliwości oraz tego aby nie krytykować innych, gdyż każdy  z nas widzi świat nieco inaczej niż pozostali.

A. Wożniak

E.R