1. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podano 5 odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa.

2. Dodatkowo każdy test był podzieony na trzy części, zawierające pytania o różnym stopniu trudności.

3. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi każdy uczeń otrzymywał 3,4 lub 5 punktów (w zależności od stopnia trudnosći). Za zaznaczenie błędnej odpowiedzi uczestnik otrzymał punkty ujemne (-3, -4 lub -5 punktów). Nie udzielenie odpowiedzi na pytanie to przyznanie 0 punktów.

4. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu z ujemnym wynikiem, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 120 punktów. W związku z tym zawodnik mógł maksymalnie zdobyć 240, a minimalnie 0 punktów.

5. Przyznawano miejsca równorzędne (ilość punktów zawierała się w przedziałach).

6.Błędnie wypełniona karta odpowiedzi nie stanowi podstawy do reklamacji.

7. Uczniom przyznawano nagrody według zajętego miejsca:

- 1 miejsce  - dyplom grawerowany i książka,

- miejsca od 2 do 5  - dyplom laureata i książka,

- miejsca od 6 do 15 - dyplom wyróżnienia.

Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzymuje dyplom uczestnika.