Zabawy ruchowe z chustą Klanza

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Janusz Korczak

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i animatorów Klanza wprowadziło styl nauczania i animacji wyzwalający własną aktywność oraz umiejętność współpracy w grupie. Zabawa z chustą może przybierać różne formy, zawsze jednak dostarcza wielu wrażeń uczestnikom.

W naszej świetlicy stawiamy na  naukę poprzez dobrą zabawę, dlatego zabawy z chustą Klanza okazały się być najlepszą formą zajęć . Różnorodne zadania do wykonania dały dzieciom wiele radości i uśmiechu, zwłaszcza że odbyły się na świeżym powietrzu. Świetliczaki z klasy Ia i Ic  bawiły się między innymi w:  „Kogo brakuje?", „Bilard", „Kolory", „Cukierek". Pod koniec zajęć, wszystkie dzieci usiadły na chuście i wspólnie z wychowawcą grały w: „Łańcuszek wyrazowy", „Skojarzenia" itp.  Dowodem na mile spędzony czas są załączone fotografie.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  E.R