Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Medialni Poligloci"

(szerokość: 375 / wysokość: 469)W środę 16 maja odbył się Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Języka Angielskiego „Medialni Poligloci" dla klas V i VI.  Brały w nim udział cztery czteroosobowe drużyny: dwie z naszej szkoły oraz dwie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Uczestników powitała pani wicedyrektor Anna Denisiak i życzyła wszystkim powodzenia. Uczniowie rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach jak: wykreślanka, układanie zdań z rozsypanki wyrazowej, łączenie przeciwstawnych przymiotników, zapisywanie wyrazów z pamięci (dyktando) oraz poprawne przekazywanie zdań w formie „głuchego telefonu". Zgodnie z nazwą konkursu nie mogło też zabraknąć zadań interaktywnych na platformie learningapps.org  - tutaj uczestnicy konkursu musieli pogrupować wyrazy w kategorie, odgadnąć wyrazy na podstawie ich definicji oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizie o krajach anglojęzycznych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce ex equo zdobyły dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

II i III miejsce zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie

Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie: Eliza Laskowska (VI a), Oliwia Kupiec (VI a), Aleksandra Andreasik (V c), Natalia Roznowska (V c) oraz Debora Luberda (VI c), Aleksandra Wolska (VI c), Dominik Zgrzeblak (V c),  Bartosz Korba (V a).

Gratulujemy wszystkim uczniom wiedzy oraz wyników!  Dziękujemy pani Elizie Gindzie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie za pomoc w ocenianiu konkurencji.

Dziękujemy również właścicielowi firmy „Granit Bruk" w Chojnowie za ufundowanie słowników oraz wydawnictwu Macmillan za przekazane gadżety.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego: pani Aneta Czapska i pani Justyna Dziubak – Sobiechowska.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii             E.R