Czwórkowa akcja na temat zdrowego żywienia

„Wiem, co jem"!

(szerokość: 375 / wysokość: 500)SP4 jako szkoła promująca zdrowie, co roku podejmuje temat zdrowego żywienia dzieci, mając na uwadze niepokojące badania, które dowodzą, iż co 5 uczeń ma problem z nadwagą, tym samym realizując profilaktykę nadwagi i otyłości. Tym razem każdy uczeń został poproszony o przyniesie zdrowego drugiego śniadania, którym w miłym towarzystwie kolegów i koleżanek posilił się podczas spotkania dietetycznego zorganizowanego w stołówce szkolnej.

Mini wykład „Wiem, co jem", zawierał treści podkreślające, jak ważne dla zdrowia jest wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak duże znaczenie ma śniadanie, które, jak słusznie wszyscy zauważyli- naprawdę daje moc! W tematykę zdrowego żywienia, klasy I-III wprowadziła p. Aleksandra Korba, zaś klasy IV-VI p. Natalia Halikowska.

Dodatkowymi atrakcjami, które zarówno zmotywowały uczniów do pilnego słuchania, jak i przysporzyły wiele śmiechu i dobrej zabawy były-  konkurs chrupania marchewek, quiz o zdrowym żywieniu, a także zagadki oraz rymowanki dla najmłodszych, głośno i radośnie wykrzyczane przez nasze maluchy, których przekaz dotarł w najdalsze zakamarki naszej szkoły. Wiedza wpojona, śniadanie zjedzone, rozrywka udana- cel osiągnięty! Za organizację akcji brawa należą się paniom ze świetlicy szkolnej!k

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Więcej zdjęć w galerii       E.R