Dzień Języka Angielskiego

(szerokość: 375 / wysokość: 187)Czwartek 24 maja upłynął w naszej szkole pod znakiem języka angielskiego. Klasy VI c i V a wraz ze swoimi wychowawczyniami i zarazem anglistkami p. Justyną Dziubak – Sobiechowską i p. Anetą Czapską przygotowały apel językowy, na który zaproszone zostały klasy IV i V. Z kolei klasy VII wraz z p. Sabiną Kaszowską przygotowały apel dla klas VI.

Podczas apelu dla klas IV i V uczniowie starali się przekazać jak najwięcej wiedzy o Wielkiej Brytanii, a także pokazać, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego. Dlatego zaprezentowali kilka scenek, w których w zabawny i lekki sposób udowodnili, że znajomość języka angielskiego bardzo się przydaje. Nie zabrakło też nutki rywalizacji i drużyny z klas IV i V mogły wykazać się znajomością faktów dotyczących Zjednoczonego Królestwa.  Wśród klas IV po dogrywce najlepsza okazała się klasa IV d, która rozpoznała najwięcej zabytków znajdujących się w Londynie. Z kolei klasa V a wygrała konkurencję dla klas V, ponieważ bezbłędnie dopasowała flagi i stolice do poszczególnych krain wchodzących w skład Zjednoczonego Królestwa. Również publiczność miała okazję się wykazać, odgadując nazwy zaprezentowanych sportów, które lubią uprawiać Brytyjczycy.

Natomiast klasy VII zabrały klasy VI w niesamowitą i pełną nie tylko muzycznych, ale i artystycznych wrażeń podróż po krajach, w których ludzie na co dzień posługują się językiem angielskim. Klasa 7 a zaprezentowała najbardziej znanych Brytyjczyków,  począwszy od projektantów mody, poprzez piłkarzy, Harrego Pottera aż po Elżbietę II, która zawitała do nas w ten szczególny dzień wraz z książęcą parą Kate i Williamem i dzięki nim mieliśmy okazję poznać tajemniczą etykietę dworską.

Klasa 7 b pokazała nam Kanadę -  kraj, o którym mało wiemy, lecz dzięki niezwykle interesującej prezentacji i zdjęciom mogliśmy poznać zwyczaje, ciekawe miejsca, najbardziej lubiane dania Kanadyjczyków i zwierzęta, które zamieszkują ten jakże odległy kraj.

Na zakończenie dwie uczennice z klasy 7c, Anna Tersa i Agata Zderska specjalnie na naszą uroczystość napisały samodzielnie scenariusz przedstawienia i zabrały nas do Stanów Zjednoczonych. Podczas występu dowiedzieliśmy się wiele o historii tego kraju, mogliśmy posłuchać dialogu w McDonald's,  poznaliśmy najpopularniejszy sport, zobaczyliśmy prawdziwą galę Oskarów i Angelinę Jolie, a z balkonu przemówił do nas Donald Trump, co wywołało wielkie zaskoczenie.

Podczas apelu -  jak co roku - zaśpiewała dla nas w  języku angielskim swoim pięknym głosem zdobywczyni pierwszego miejsca w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Salma Rabeei.

Mamy nadzieję, że uczniowie czują się teraz jeszcze bardziej zmotywowani do nauki języka angielskiego.

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

E.R