Wycieczka do Legnicy  klas Id i III a

(szerokość: 190 / wysokość: 126)30 maja  uczniowie klas I d  oraz III a  uczestniczyli w wycieczce do Legnicy, której główną atrakcją  była wizyta w siedzibie  Redakcji Radia Plus.  W trakcie tego spotkania  dzieci  obejrzały  pomieszczenia, w których na co dzień pracują profesjonaliści. Redaktor opowiedział uczniom o pracy dziennikarzy oraz zapoznał ich z zasadami funkcjonowania radia. Chętnie też odpowiadał na pytania dzieci. Niesamowite wrażenie na  uczniach zrobiła wizyta w studio antenowym, gdzie zobaczyli jak wygląda praca dziennikarza podczas realizacji programu na żywo. Oprócz tego mogli wejść  do drugiego  ważnego  pomieszczenia - newsroomu  , w którym dziennikarze przygotowują wiadomości prezentowane na antenie radia oraz odbierają telefony od słuchaczy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Palmiarni, gdzie dzieci  podziwiały okazy roślinności i różne gatunki papug. Pośród egzotycznej roślinności - palm, daktylowców, bananowców i paproci zobaczyły  wiele rzadkich papug, np.: Ara  Błękitna, Papużki Nierozłączki,  Papużka Falista, Amazonka…

Następnie udaliśmy się do kina Helios na premierę najnowszej animacji : „Futrzaki ruszają na ratunek".  Wycieczka została uwieńczona wizytą w KFC.

Wyjazd był udany, pogoda wymarzona i wszystkim dopisywał dobry humor. Nic, tylko powtórzyć to raz jeszcze !

Wychowawczynie klas Id i IIIa

Aneta Gac

Marzena Kazieczko

Więcej zdjęć w galerii wkrótce    E.R