PROGRAM PROFILAKTYCZNY

„NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ"

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Dzieci z klas pierwszych zrealizowały  program edukacji stomatologicznej  „NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY JAMY USTNEJ".  Projekt ten przygotowany był   przez Instytut Blend-a-med.  Oral –B .

Podczas zajęć omawialiśmy:

·        dlaczego zęby i dziąsła są tak ważne?

·        jak płytka nazębna szkodzi zębom i dziąsłom ?

·        jak dbać, aby zęby i dziąsła były zdrowe?

W ramach projektu  dzieci obejrzały  film, mówiący z czego składają się zęby oraz jak należy o nie dbać. Ponadto poznały prawidłowy sposób szczotkowania i nitkowania zębów. Podczas zajęć   na  uczniów czekały zadania specjalne, między innymi narysowanie swojego dentysty, czy przejście labiryntu omijając produkty mające negatywny wpływ na nasze zęby. Uczniowie  podczas  projektu  wzięli udział w wielu ciekawych doświadczeniach. Jednym z nich było  doświadczenie z kredą i octem, które  pokazało konsekwencje braku regularnej higieny jamy ustnej i jej negatywny wpływ na szkliwo.

Dzieci były bardzo zaangażowane  i z chęcią uczestniczyły w proponowanych aktywnościach . Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia kursu, a rodzice  przewodniki.

Wychowawczynie klas I

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
   E.R