DZIECI RODZICOM

Do ponad piętnastoletniej tradycji należą nasze szkolne prezentacje uczniowskich talentów na scenie chojnowskiego MDK-u.  Tak również stało się i w tym roku.

15 czerwca dzieci z zespołu teatralnego CZWÓRKA zaprosiły rodziców na przedstawienie „A niech to Gęś kopnie". W imieniu dyrekcji gości w osobach rodziców i nauczycieli przywitała pani wicedyrektor Małgorzata Cieśla.

Występy rozpoczął pokaz młodziutkiego zespołu Reeplay & Rytm prowadzonego przez panią Jagodę Zderską. Taniec maluchów  od razu zdobył sympatię publiczności. Potem na scenie pojawiła się Gęś (Laura Janczyńska), która zaofiarowała siebie jako obiad  Lisowi (Wiktor Cieśla), ponieważ nie umiała znaleźć sensu w swoim życiu. Lis okazał się zwierzakiem z wielkim sercem i wyprowadzając Gęś poza  podwórko, pokazał jej świat pełen różnych możliwości. I jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie – Gęś znalazła sens życia, a Lis – przyjaciółkę. Tę barwną i mądrą, a jednocześnie pełną humoru historię pokazał nam zespół teatralny prowadzony do wielu lat przez panią Barbarę Słotwińską. Finałową piosenkę wykonały dwie uczennice z klasy VIIa – Kasia Soboń i Salma Rabeei.

Jak zwykle pokazaliśmy, że potrafimy śpiewać, tańczyć i mamy najlepszy  szkolny teatr.