ŚWIETLICZAKI W KLUBIE

GIER PLANSZOWYCH  „GRALANDIA"

Jedną z form rozwijania zdolności dzieci i młodzieży są treningi i turnieje warcabowe. Gra w warcaby rozwija u dzieci koncentrację i cierpliwość, uczy logicznego myślenia, strategicznego działania a także spostrzegawczości. Aby móc sprawnie i „zgodnie ze sztuką" przeprowadzić turniej warcabowy należy się do tego odpowiednio przygotować. Dzisiaj świetliczaki  z klas drugich  w „Klubie gier planszowych „Gralandia" doskonaliły grę w warcaby oraz poznawały  trudną sztukę gry w warcaby klasyczne( czyli bicie pionkami i damkami  jest obowiązkowe). Zostały wprowadzone główne zasady gry. Jasne i niezmienne reguły dają stabilizację gry. Każda gra zaczynała się podaniem sobie dłoni – przeciwnikowi wyraża się w ten sposób szacunek. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem nawet wśród dzieci ,które dopiero poznają arkana gry w warcaby, jednak bardzo chętnie przyłączali się do rozgrywek, próbując swych sił w grze. Panowała  miła atmosfera ,przy której pomiędzy świetliczakami dochodziło do zdrowej rywalizacji.

Bożena Szarek

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

E.R