BŁYSKAWICZNE KONKURSY CZYTELNICZE

Od października rozpoczęły się  błyskawiczne konkursy czytelnicze,  przeprowadzane przez uczniów z Koła Przyjaciół Biblioteki (KPB), które pracuje w dwóch pięcioosobowych grupach z kl. VIc i Vd. Zespoły biorą udział w konkursie #cojaczytam"!. Ich zadaniem jest przygotowanie kampanii promującej czytelnictwo. Jednym z działań są błyskawiczne konkursy czytelnicze.

Co kilka tygodni w bibliotece będą czekały na dzieci pytania, zagadki, krzyżówki, puzzle związane z treścią popularnych książek, lektur np. „Dzieci z Bullerbyn", „Kajtkowe przygody", Akademia Pana Kleksa", „Mikołajek"…

Terminy konkursów będą  ogłaszane przez radiolę przez członków KPB.  Na długiej przerwie chętni uczniowie będą mogli przychodzić do czytelni i  rozwiązywać różne zadania.

Uczeń, który udzieli poprawnej odpowiedzi, otrzyma nagrodę - niespodziankę.

W dniu 19.10.2018 r. odbył się pierwszy błyskawiczny konkurs z „Akademii Pana Kleksa" dla klasy IV a i  IV b, który przygotował zespół uczniów z klasy V d. Nagrodę niespodziankę otrzymała: Natalia Janczyńska z kl. IV, pozostali uczniowie otrzymali słodycze.

ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KONKURSACH

Opiekun zespołów:  Elżbieta Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)