WETERYNARZ  SUPER  ZAWÓD!!!

W ostatnim tygodniu w świetlicy szkolnej, naszym tematem przewodnim był  Światowy dzień zwierząt. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział  w zajęciach oraz chętnie opowiadały o swoich pupilach. Świetliczaki uczestniczyły również w bardzo ważnych warsztatach, prowadzonych przez panią Bożenę Szarek z zakresu bezpiecznych zachowań w kontakcie z psami pt.: Pies Reksio moim przyjacielem.  Dopełnieniem naszego tematu  była wizyta pani Hanny Rabiej – Olszewskiej, lekarza weterynarii, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pani Hani towarzyszył piesek POPI, który sprawił świetliczakom wiele radości. Nasz gość wyjaśnił nam, jak należy dbać o zwierzęta,  zapobiegać chorobom a w razie ich wystąpienia, gdzie się udać, aby pomóc swojemu pupilowi. Nie od dziś wiadomo, że weterynarzem powinna być osoba,  która kocha zwierzęta i z chęcią  niesie pomoc. Oprócz tych cech ważna jest również   odwaga, gdyż nie wszystkie zwierzęta będą traktowały swojego lekarza przyjaźnie, a także  empatia i pracowitość, umiejętność pracy w zespole, asertywność i opanowanie, które przydaje się w każdym nagłym przypadku. Dziękujemy bardzo  pani  Hannie Rabiej - Olszewskiej   za odwiedzenie nas w świetlicy szkolnej i przybliżenie nam tajemnic  zawodu weterynarza, który jest tak bardzo ważny oraz pani Bożenie Szarek za uświadomienie dzieciom jak powinny zachowywać się w kontakcie z psami aby były one bezpieczne.

Małgorzata Kozioł

WST E.R