WyglÄ…da dobrze

Wycieczka do Krasiejowa

W październiku klasa IIa i IId wyruszyÅ‚y na wycieczkÄ™ do Jura Parku. Zwiedzanie krainy rozpoczęło siÄ™ od Å›cieżki edukacyjnej z dinozaurami. W czasie wÄ™drówki, pani przewodnik opowiadaÅ‚a o pracy paleontologów, skamieniaÅ‚oÅ›ciach i miejscach wydobycia szczÄ…tków dinozaurów. WzdÅ‚uż Å›cieżki rozmieszczone byÅ‚y rekonstrukcje mezozoicznych gadów i pÅ‚azów. Można byÅ‚o dowiedzieć siÄ™ , jak one nazywaÅ‚y siÄ™, czym odżywiaÅ‚y i jak żyÅ‚y. Dzieci z zafascynowaniem przyglÄ…daÅ‚y siÄ™ ich rozmiarom i robiÅ‚y pamiÄ…tkowe zdjÄ™cia. Na trasie, w Pawilonie Paleontologiczny, podziwiaÅ‚y w gablotach i przez szklanÄ… podÅ‚ogÄ™ skamieniaÅ‚oÅ›ci triasowych gadów i pÅ‚azów, a w oceanarium morskie stwory sprzed milionów lat.

Następnie odbyły przejażdżkę w „Tunelu czasu", gdzie mogły zobaczyć , jak powstał świat. Na ich oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Na zakończenie trasy, w kinie 5D, dzieci doznały wiele emocji i wrażeń.

Przed kolejnymi atrakcjami jakimi byÅ‚y Park Rozrywki i Plac Zabaw, udaÅ‚y siÄ™ na pyszny obiad. Po posiÅ‚ku spÄ™dziÅ‚y czas rekreacyjnie, na karuzelach, statku pirackim, dmuchanych zjeżdżalniach , trampolinach i Å›cianach wspinaczkowych, a także odwiedziÅ‚y sklepik , w którym mogÅ‚y zakupić pamiÄ…tki.

Jura Park okazał się dla drugoklasistów niezwykłym miejscem, gdzie dowiedziały się wiele interesujących rzeczy, a także spędziły atrakcyjnie i radośnie czas .

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)
  (szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 389)
  (szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)
   WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII   E.R