ROBOTYKA I CHEMIA.

19 i 20 listopada w naszej szkole odbywały się Dni Nauki, w których wzięły udział wszystkie klasy I-VIII. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z robotyki i pokazie doświadczeń chemicznych.

Pracują na warsztatach z robotami w grupach 20-30 -osobowych w klasie lekcyjnej wkraczały do świata lego robotyki, ucząc się budować działające roboty z klocków Lego Mindstorms lub Lego WeDo. Była to także okazja do zdobycia wiedzy o budowie robotów i swobodnym sterowaniu gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie, a także komunikację dzięki Bluetooth i Wi-Fi.

Celem pokazu doświadczeń chemicznych było pobudzenie ciekawości poznawczej, a także zaspokojenie umysłu ucznia poprzez prezentowanie zjawisk i wskazanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się stało. Pokaz doświadczeń chemicznych odbywał się w małej Sali gimnastycznej. Uczniowie brali czynny udział w przeprowadzaniu spektakularnych doświadczeń, mogli zapytać, dotknąć czy nawet samemu przeprowadzić dany eksperyment.

Tego typu zajęcia to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia opartego na wiedzy oraz metodzie prób i błędów. Nie dziwi więc fakt, że wszyscy uczniowie wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni.

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
  (szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)
                     WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII               WST. E.R