Tydzień z  Januszem Korczakiem w świetlicy.

Już po raz kolejny w  świetlicy odbyły się  zajęcia przybliżające postać Janusza Korczaka jako patrona naszej szkoły. Miały one na celu przypomnienie postaci naszego patrona jako lekarza, pedagoga, pisarza oraz człowieka poświęcającego swoje życie dzieciom. W tym celu przez cały tydzień zajmowaliśmy się  tematyką działalności Starego Doktora oraz nim samym. Dzieci oglądały krótkometrażowe filmiki o Januszu Korczaku . Z książki pt. „Z pamiętnika Blumki" dowiedziały się nie tylko o życiu w Domu Sierot, ale i o przesłaniu Starego Doktora – o tym jak kochać dziecko. Dzieci  rywalizowały również w zespołach, gdzie rozwiązywały krzyżówkę o patronie.  Nasze świetliczaki są niezwykle uzdolnione plastycznie, udowodniły to startując w świetlicowym  konkursie plastycznym. Wykonały bajecznie kolorowe prace  pt."Janusz Korczak- przyjaciel dzieci".  Na koniec odbył się konkurs wiedzy o naszym patronie. Uczniowie popisywali się swoją wiedzą na ten temat przy wspaniałym aplauzie publiczności. Mówiąc o Januszu Korczaku nie można pominąć tematyki dotyczącej praw dziecka. Korczak w swoich książkach i wykładach bardzo wiele miejsca poświęcił prawom dziecka. Tłumaczył, że dziecko to pełnowartościowy człowiek i podobnie jak inni ludzie ma swoje prawa. Świetliczki pięknie pokolorowały kolorowanki na w/w temat.  Takie  zajęcia to "małe okna" historii otwierane na Janusza Korczaka jako prekursora walki o prawa dzieci. Dzień Patrona naszej szkoły to święto szczególne, które już na stałe wpisało się do świetlicowego kalendarza.

Wyniki konkursu wiedzy o patronie:

grupa  I i II
I miejsce – Karolina Zawadzka