Warsztaty dla rodziców klas VII w oparciu o program NOE

22 listopada 2018 r odbyło się spotkanie dla rodziców, po realizacji programu NOE z uczniami (25 listopad 2018). Forma warsztatowa sprawiła, że rodzice byli współrealizatorami spotkania. Głównym celem było doświadczenie przez rodziców znaczenia ich aktywności w zdrowym życiu dzieci oraz dostarczenie podstawowej wiedzy na temat picia alkoholu oraz związanego z tym ryzyka- UZALEŻNIENIA!

Pedagog Maria Pura poprosiła także realizatorów programu o przedstawienie rodzicom sprawozdania dotyczącego postaw ich dzieci wobec alkoholu i innych środków uzależniających. Uczniowie wypełniali ankietę po programie. Wyniki ankiety dały rodzicom wiele do myślenia. Potrzeba takich działań, jest odpowiedzią na bardzo konkretne potrzeby chwili: nagły wzrost spożycia alkoholu przez nieletnich, trzykrotnie zmniejszyła się liczba abstynentów wśród młodzieży, obniżył się wiek inicjacji alkoholowej.

W warsztatach wzięło udział 44 rodziców.

(szerokość: 375 / wysokość: 500) (szerokość: 375 / wysokość: 500)