Dlaczego warto rozwijać swoje umiejętności?

Każdy z nas posiada umiejętności. Mogą one być różnorodne, ważne jest to aby je rozwijać. Dzięki doskonaleniu swoich talentów, kształtujemy samego siebie. Rozwijamy swoją wyobraźnię, mamy własne poglądy na różne tematy, potrafimy wykazać się wiedzą w dziedzinie, którą dobrze znamy i interesujemy się nią. Doskonalenie umiejętności pomaga nam także poznać swoje mocne strony oraz  dowiedzieć się różnych ciekawostek. Dzięki własnym zainteresowaniom nie tracimy bezużytecznie czasu i uczymy sie nim gospodarować. Możemy także przekazać  swoją wiedzę innym, a także  pokazać, że gdy się do czegoś dąży, należy przy tym rozwinąć swoje umiejętności, bo często zdarza sie, że one są początkiem do czegoś wielkiego, czegoś co daje nam satysfakcję oraz nowe możliwości. Dlatego też dziś  gościliśmy w  świetlicy szkolnej Agnieszkę Jakubiak oraz Marcela Bijak z klasy VIII C. Nasi starsi uczniowie opowiedzieli  dzieciom o swoich pasjach, talentach oraz umiejętnościach, które ciągle rozwijają. Agnieszka jest utalentowana muzycznie. Uwielbia grać na gitarze, dziś pięknie nam zagrała  a my słuchaliśmy z wielką przyjemnością. Marcel jest świetnym pływakiem zdobywającym liczne medale i puchary. Z pewnością można stwierdzić,  że pływanie to jego wielka pasja.  W trakcie ubiegłych wakacji naszego starszego kolegę można było zobaczyć w roli ratownika na plaży w Rokitkach.  Miło było patrzeć jak dzieci z zaciekawieniem i podziwem słuchały o tym dlaczego warto rozwijać swoje umiejętności i jakie wypływają z tego korzyści.  To spotkanie na pewno długo pozostanie w pamięci naszych świetliczków. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszym utalentowanym gościom i życzymy im dalszych sukcesów!!!

Wychowawczynie świetlicy Małgorzata Kozioł,  Aleksandra Korba

Wst. E.R