ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE W ŚWIETLICY

Na zaproszenie Małgorzaty Kozioł i Aleksandry Korby dnia 27 października w świetlicy szkolnej w klasach II odbyły się zajęcia z logopedą panią Agnieszką Barszczyk.  Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci ze znaczeniem słowa dykcja. Dzieci również poznały zawody w których odpowiednia dykcja jest podstawą.  Do takich  profesji należy: śpiewak, aktor, prezenter telewizyjny lub radiowy a także nauczyciel. Nasze świetliczaki  podczas zajęć wykonywały ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny. Zabawna bajka  koartykulacyjna bardzo zainteresowała dzieci i zmotywowała do ćwiczeń. Oczywiście nie zabrakło szeregu działań tj.: ćwiczenia na rozruszanie przepony, ćwiczenia fonacyjne, a także uwielbiane przez dzieci – ćwiczenia wzmacniające wydech przy użyciu piórek. Dzieci uczęszczające na kółko recytatorskie zmierzyły się z trudnymi wierszykami, wymagającymi prawidłowej artykulacji. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały ordery pomocnika  logopedy. Dziękujemy bardzo pani Agnieszce za odwiedzenie nas w świetlicy szkolnej.

Więcej zdjęć w galerii            wst. E.R