„KIM JEST WZOROWY CZYTELNIK"

„CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM" – BIBLIOTEKARKA CZYTA KLASIE II B

W dniu 4 grudnia klasa II b wraz z wychowawczynią p. Grażyną Kośnik została zaproszona do biblioteki szkolnej na spotkanie w ramach programu „Cała szkoła czyta dzieciom". Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację „Kim jest wzorowy czytelnik" oraz „Czy warto czytać. Bibliotekarka zapoznała klasę z autorem książek G. Kasdepke i jego twórczością. Następnie przeczytała krótkie opowiadania z książki „Co to znaczy"…: Farbowany lis, Gruba ryba. Dzieci brały czynnie udział w zajęciach przeprowadzonych przez p. E. Rusiecką. Odgadywali zagadki, układali kolorowe puzzle. Za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali zakładki.     Na zakończenie spotkania otrzymali choinki z bombkami. W bombkach rodzic musi złożyć podpis, gdy dziecko przeczyta 20 minut dziennie. Po zebraniu 31 podpisów i  naklejek ( po naklejki dziecko musi przyjść do bibliotekarki). uczeń otrzyma  nagrodę - niespodziankę.

Elżbieta Rusiecka

Więcej zdjęć w galerii E.R