Wycieczka kl. VIc i VIIa do Drezna

(szerokość: 375 / wysokość: 666)We wtorek - 11 grudnia 2018 r. -  klasy 7a oraz 6c udały się na jednodniową wycieczkę do stolicy Saksonii – Drezna. Miasto położone nad Łabą, określane perłą baroku i Florencją Północy, wywarło duże wrażenie na uczniach. Nasz pobyt rozpoczął się od wizyty w najbardziej rozpoznawalnym zabytku miasta – pałacu Zwinger, następnie mogliśmy podziwiać znajdujący się tuż obok budynek opery Sempera. Katedra św. Trójcy, okolice Zamku Królewskiego oraz 102-metrowy Orszak Książęcy były kolejnymi punktami naszej wycieczki. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła także nasza obecność w muzeum transportu, prezentujące rozmaite eksponaty i tematykę zmobilizowanego dziś świata.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu była wizyta na jednym z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech (od 1434 roku) - Striezelmarkt, miejscem odwiedzanym (według różnych źródeł) przez około 3 mln turystów rocznie. Byliśmy wśród nich :).

O wspaniałych wrażeniach i tylko pozytywnych emocjach z wyjazdu świadczą załączone zdjęcia.

Więcej zdjęć w galerii   E.R