SP4 wita szanownego gościa ze Szkocji!

W SP4 lubimy wizyty najrozmaitszych gości, tych długo wyczekiwanych, niespodziewanych, tych pochodzących z daleka i bliska, gości starszych i młodszych, jednak zawsze jednakowo interesujących… Tym razem mieliśmy niecodzienną okazję przyjęcia gościa zza granicy, a dokładniej mówiąc ze Szkocji.

Nie trzeba było długo się zastanawiać i wypatrywać wśród tłumu owego przybysza, bo wyróżniał się znacząco spośród wszystkich zebranych. Pan Eddie Millar w typowo szkockim stroju, tj. kilcie, koszuli, marynarce i specjalnych butach momentalnie rozbudził ciekawość uczniów, którzy od samego początku spotkania zastanawiali się, czy ich rówieśnicy, mieszkający w Szkocji, chodzą tak ubrani do szkoły. Pan Eddie dzięki uprzejmości pana Miłosza Kołodzieja, wcielającego się w rolę tłumacza, opowiedział o zwyczajach i tradycjach Szkocji, o pięknie tego dawnego królestwa oraz o jego mieszkańcach. Odpowiedział także na wszystkie nurtujące uczniów pytania. A pytania były różne- od tych najbardziej banalnych, po głęboko przemyślane, zaś przyjemność ich zadawania mieli wszyscy uczniowie Czwórki od pierwszaków po ósmoklasistów. Pozytywne nastawienie do życia naszego gościa oraz towarzyszący mu uśmiech sprawiły, że atmosfera spotkań była ciepła i miła. Pan Eddie często odwiedza nasze miasto, żywimy ogromną nadzieję, że również jeszcze nieraz zawita w naszych progach!

NH

(szerokość: 375 / wysokość: 210) (szerokość: 375 / wysokość: 210)

Wst. E.R