"Bądź widoczny - noś odblaski"

"Mały Strażak-Ratownik"

W dniu 12.12.2018 r. gościliśmy w naszej szkole wiceprezesa OSP Brochocin p. Tomasza Halikowskiego, przedstawicieli Policji oraz Straży Pożarnej.

Działania z dziećmi klas 1 -3 zawierały się w dwóch projektach:

• "Bądź widoczny - noś odblaski" , który realizowany jest przez Klub Miłośników Starej Motoryzacji Oldtimer Chojnów
  • "Mały Strażak-Ratownik" prowadzonym przez OSP Brochocin

Oba programy odnoszą się w szerokim aspekcie do bezpieczeństwa oraz kształtowania prawidłowych postaw i zachowań w obliczu zagrożeń. Są to zagadnienia z pierwszej pomocy przedmedycznej, zasady poruszania się pod drogach w ruchu pieszym, zastosowanie i ważność noszenia odblasków oraz prawidłowe alarmowanie służb podczas sytuacji niebezpiecznych.

Uczniowie mieli okazję pod czujnym okiem policjanta  ćwiczyć przechodzenia przez jezdnie.  Natomiast strażacy uczyli wszystkich uczniów zasad udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma.

W Szkole Podstawowej nr 4  w szkoleniu brali udział - Strażacy Ratownicy OSP Brochocin, Strażacy z JRG Chojnów, Przedstawiciel Komisariatu

Policji w Chojnowie oraz Klub OLDTIMER CHOJNÓW, który ufundował odblaski dla dzieci ze środków zebranych podczas III Rajdu i Zlotu

Pojazdów Zabytkowych 2018. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe zajęcia dla uczniów z klas I-III.

E.Rusiecka

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

(szerokość: 375 / wysokość: 281) (szerokość: 375 / wysokość: 281)

Więcej zdjęć w galerii E.R