Wycieczka klas VII b, VII c i VII d do Drezna

W środę 12 grudnia uczniowie klas VII b, VII c oraz część klasy VII d udała się na wycieczkę do Drezna. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, aby mieć jak najwięcej czasu na zwiedzanie tego pięknego miasta – stolicy Saksonii. Pierwszym punktem naszego (szerokość: 750 / wysokość: 562)zwiedzania było Muzeum Higieny. Tam mogliśmy nie tylko oglądać eksponaty, ale niektóre także dotykać i wypróbować na sobie – np. okulary symulujące wzrok starszej osoby czy słuchawki, dzięki którym mogliśmy wyobrazić sobie, jak słyszą starsi ludzie albo specjalne nakładki na buty, które pokazywały, jak trudno starszym utrzymać równowagę. Mogliśmy przyjrzeć się budowie organów wewnętrznych człowieka, a w sali poświęconej smakom i zapachom spróbować właściwie nakryć do stołu oraz odróżnić zapachy naturalnych składników od ich sztucznych zamienników. Z Muzeum Higieny udaliśmy się na spacer po mieście. W trakcie zwiedzania niektórzy z nas mogli poczuć się jak przewodnicy i zaprezentować wcześniej wyszukane informacje o wybranych atrakcjach turystycznych Drezna. Zaczęliśmy od pomnika Martina Lutra i kościoła Frauenkirche. Następnie przeszliśmy wzdłuż Królewskiego Orszaku i dotarliśmy do rezydencji Zwinger. Stamtąd przeszliśmy obok Opery Sempera aż nad Łabę i na Tarasy Bruehla. (szerokość: 750 / wysokość: 562)Tam podzieliliśmy się na grupy, każda z grup otrzymała mapkę i cel, do którego miała dotrzeć oraz zadanie do wykonania po drodze. Wspólnie z wychowawcami i opiekunami udało nam się dotrzeć do celu i wykonać wyznaczone zadania, czyli zrobić sobie zdjęcia grupowe przy podanych zabytkach. Była to bardzo ciekawa gra terenowa! Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na Dresdner Striezelmarkt – piękny jarmark bożonarodzeniowy, gdzie wśród świątecznych straganów, pięknie udekorowanych choinek i urokliwych światełek udało nam się poczuć atmosferę zbliżających się Świąt. W takim nastroju udaliśmy się do autokaru, gdzie czekały kolejne atrakcje – każdy rozwiązał quiz dotyczący miejsc, które odwiedziliśmy w Dreźnie, a zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pamiątkowych magnesów, zaś każdy uczestnik wycieczki otrzymał od organizatora wycieczki słodki upominek w postaci czekoladowego Mikołaja. Jak stwierdzili zgodnie uczniowie, była to bardzo udana wycieczka.

więcej zdjęć w galerii