Magiczna atmosfera świąt Świąt Bożego Narodzenia                w świetlicy szkolnej

(szerokość: 190 / wysokość: 338)Grudzień to miesiąc pełen niespodzianek i wydarzeń, które mają wyjątkowy czar i magiczną moc. Nie tak dawno wszystkie dzieci oczekiwały na  wizytę  Świętego Mikołaja, a wkrótce będą Święta Bożego Narodzenia,  najbardziej ciepły i rodzinny czas. Miesiąc ten  stanowi inspirację dla twórczości wychowanków naszej świetlicy. W tym przedświątecznym okresie świetliczaki uczestniczyły bowiem w różnorodnych zajęciach tematycznie związanych ze świętami. W świetlicy i na oknach w salach świetlicowych zostały zawieszone świąteczne dekoracje. Wszystkie dzieci z radością powitały w świetlicy zielonego gościa – choinkę, którą przystroiły własnoręcznie wykonanymi ozdobami i bombkami. W trakcie  zajęć edukacyjnych dzieci zapoznały się z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie.  Wspólnie  śpiewały kolędy i pastorałki. Wykonały piękne kartki z życzeniami. Każde z tych zajęć oraz świąteczne dekoracje, które stanowiły bogactwo twórczych pomysłów świetliczaków wprowadzają w magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i przypominają o tym, że długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia już wkrótce nadejdą. Sprawią nam wszystkim wiele radości oraz dostarczą  niezapomnianych chwil.

Wychowawczynie

Bożena Szarek i Izabela Wiśniewska