Magia świąt w małej świetlicy

(szerokość: 375 / wysokość: 281)W ubiegłym tygodniu świetliczaki z grupy 5 na dobre oddały się radosnemu świątecznemu nastrojowi. Aby udekorować piękną żywą choinkę (serdeczne podziękowania dla pani Małgorzaty Tomaś), codziennie wykonywały papierowe ozdoby w kolorach białym i czerwonym. Także od poniedziałku , w wielkim skupieniu, dzieci projektowały i ozdabiały kartki bożonarodzeniowe. Na odwrocie każdej z nich wychowawczyni zapisała imię i nazwisko autora pocztówki. Później, przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd, uczniowie ułożyli tekst życzeń, przepisali go na kartki i zaadresowali je. Zadowoleni z efektu, wraz z wychowawczynią, udali się na małą pocztę, zakupili znaczki i wysłali kartki do swoich najbliższych.

Dziś już wiadomo, że część pocztówek dotarła do zaskoczonych adresatów (sama również jestem dumną posiadaczką jednej), a dzieci mają nadzieję, że przed Wigilią wszystkie kartki trafią pod właściwy adres.

Wychowawczyni:

Justyna Rząsa