Świetliczaki trenują ortografię

w Szkolnym „Kole  Gier Planszowych – Gralandia"

(szerokość: 375 / wysokość: 500)Świetlica przystępując  we wrześniu b.r. do „Klubu  Gier Planszowych Granna" otrzymała  dodatkowo wsparcie edukacyjne w prowadzeniu klubu m.in. w postaci zniżki na zakup gier w sklepie internetowym GRANNY," .Wydawnictwo GRANNA od wielu lat promuje ideę grania w gry planszowe.
Założyliśmy „Koło gier planszowych- Gralandia" .
Gry planszowe mają wielu zwolenników wśród naszych świetliczaków. Dlaczego warto grać w gry planszowe?  Bo są nie tylko wspaniałą formą rozrywki , ale także wspomagają rozwój intelektualny, nawiązują relacje  społeczne, rozwijają sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Uczą współdziałania i przestrzegania w grupie określonych reguł. Jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla uczniów atrakcyjniejsza, są bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej też uczą się nowych treści. Współczesne gry, przy zachowaniu prostych zasad, zapewniają grającym spory wysiłek umysłowy, napięcie związane z rywalizacją, a często także poszerzają wiedzę uczniów min. z zakresu przyrody, geografii, historii, języka polskiego, matematyki. Quizy to gry edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym,  pozwalające łączyć przyjemne z pożytecznym - zabawę ze zdobywaniem nowych umiejętności. Kształcą logiczne myślenie, twórczą aktywność, zdolności poznawcze oraz wytrwałość w wykonywaniu zadań od początku do końca. Obecnie nasze świetliczaki przygotowują się do turnieju- Quizu ortograficznego – „Gżegżółka ma duży brzuch". Burza mózgów nad trudnym słówkiem? Chwyć za quiz i zacznij ortografię na wesoło, to nasze motto. Quiz ortograficzny umożliwia wzrokowe zapamiętywanie poszczególnych wyrazów, co jest kluczem do opanowania ortografii. Zróżnicowanie kart daje możliwość ćwiczenia poszczególnych trudności ortograficznych. Obrazki są podpisane, jednak trudności ortograficzne są ukryte. Quiz umożliwia wzrokowe zapamiętanie poszczególnych wyrazów, co jest kluczem do opanowania ortografii. Dla dzieci to duże wsparcie w nauce ortografii, uczymy się poprzez zabawę.

Bożena Szarek

E.R