Relacja z wycieczki do Krasiejowa

(szerokość: 375 / wysokość: 281)Dnia 6 czerwca 2019r. uczniowie klasy II c i III b  wraz z wychowawczyniami Panią Barbarą Wiatrowicz oraz Teresą Halikowską, a także grupą ochoczych rodziców wybrali się na wycieczkę do Jura Parku w Krasiejowie.

Wyprawa rozpoczęła się o wczesnej porze. O godzinie 6:45 umówiliśmy się na zbiórkę obok budynku szkoły. Kiedy już weszliśmy do autobusu i zajęliśmy miejsca, opiekunowie wycieczki przypomnieli nam o zasadach bezpieczeństwa i dobrym zachowaniu. Po około trzech  godzinach podróży dotarliśmy do Jura Parku. Tam zajęliśmy miejsca w wagonikach niezwykłej kolejki i zaczęła się ciekawa przygoda. Celem wycieczki było zwiedzanie pawilonu paleontologicznego oraz Jura Parku. Zaczęliśmy od kina 5d. Obejrzeliśmy tam film pod tytułem „Tajemnicze podziemie". Była to ekscytująca, pełna wrażeń przejażdżka po opuszczonej kopalni kryształów. Dzięki najnowszym technologiom miało się wrażenie, że jest się naocznym świadkiem kształtowania się naszej planety. Następnym punktem było oceanarium, w którym największe wrażenie zrobiły na nas rekiny. Niezwykłą atrakcją był Tunel Czasu. Wszyscy zostali zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą podróż, w czasie której mieliśmy możliwość poznania dziejów naszej planety. Począwszy od wielkiego wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstawania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądaliśmy się narodzinom ziemi, tworzeniu się atmosfery i pierwszych form życia. Zaglądaliśmy w głębiny mórz, podziwiając ich pierwotnych mieszkańców. Obserwowaliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach planety.

Kolejnym punktem wycieczki był pawilon paleontologiczny, który zabezpieczał największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać dzięki szklanej podłodze.

Po pełnej wrażeń podróży w tunelu czasu rozpoczęliśmy spacer wśród prehistorycznych stworzeń. Licząca około 1500 metrów długości dróżka, po której przemierzaliśmy poszczególne okresy rozciągała się nad zbiornikiem wodnym i wykopaliskami. Wzdłuż trasy rozmieszczono rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne realistyczne plansze, przedstawiające środowisko roślinne.

Ostatnią atrakcją wycieczki był niesamowity plac zabaw i karuzele, na których mogliśmy spożytkować nadmiar energii.

To była niezwykle, ciekawa wycieczka...

E.R

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej.

LIPIANYWioska Smaków- aromatyczna, smaczna i atrakcyjna, o czym przekonali się uczniowie klas II c i III b.

W piqtek 7 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami udali się na szkolną wycieczkę, podczas której byli uczestnikami świątecznych warsztatów kulinarnych. Święta coraz bliżej – to pora na robienie słodkich smakołyków – pierników.

Na miejscu czekała na nas pani Ania, która przywitała nas ciepłym uśmiechem i poinformowała co nas czeka… Wszystko było już przygotowane, więc z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do pracy. Szybko nasze piernikowe wytwory były gotowe, pozostało je tylko upiec. My w tym czasie wzięliśmy udział w zabawie „Wyprawa Odkrywców Szlakiem Lipowego Zagajnika", która miała na celu odnalezienie „słodkiego skarbu". Kiedy wróciliśmy czekał na nas słodki poczęstunek racuchy z domowymi konfiturami i herbatka lipowa – pycha! Wkrótce nasze pierniki były już gotowe, więc przystąpiliśmy do ich dekorowania, a to sprawiło nam największą frajdę – mogliśmy tu sprawdzić swoje umiejętności artystyczne. Po skończonej pracy przyszedł czas na „Olimpiadę Kulinarną" – czyli na gry i zabawy integracyjne emocji, radości, śmiechu było co niemiara J.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy… przyszedł czas powrotu. Na zakończenie otrzymaliśmy certyfikat „Młodego Kucharza", wzięliśmy swoje pierniczki i wróciliśmy do szkoły.

Dzień ten spędziliśmy w pracowitej i wesołej atmosferze. Wszystkim się bardzo podobało… i może kiedyś jeszcze tu powrócimy?!

Barbara Wiatrowicz   Teresa Halikowska