Semestralne kalkulacje - szóstka z plusem dla SP4!

Koniec semestru w szkole to czas pewnych podsumowań, refleksji, tworzenia nowych planów. Wnikliwa analiza pozwoliła nam na wyciągnięcie, zdawałoby się jedynego słusznego wniosku - oby tak dalej! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Działania powzięte z inicjatywy Dyrekcji, nauczycieli i uczniów w dobiegającym końca semestrze, przyniosły nam wiele sukcesów, radości, pozwoliły na rozwój naszego zaplecza narzędzi i środków dydaktycznych.

W naszej szkole stawiamy na rozwój - rozwój uczniów, nauczycieli i samej placówki. Pierwszym i mocno przemawiającym argumentem „za" są realizowane przez SP4 działania w ramach podjętych w tym roku projektów: „Kompetencje kluczowe szansą sukcesu dla uczniów szkół podstawowych Gminy Miejskiej Chojnów", „Laboratorium XXI wieku", „Aktywna tablica". Wszystkie pomysły, zamysły, sugestie, pisanie programów, planów, składanie wniosków, czyli wszelka włożona praca, bezsprzecznie opłaciła się i - kolokwialnie rzecz ujmując - wyszła nam na dobre! Dzięki projektom w naszej szkole odbywa się szereg rozmaitych zajęć, podczas których uczniowie korzystają z najnowocześniejszych sprzętów, m. in.  monitorów i tablic interaktywnych, tabletów, laptopów. Zaś zajęć proponujemy - chciałoby się powiedzieć - od wyboru do koloru, m. in. zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki i języka angielskiego, zajęcia wspierające uzdolnienia z biologii, chemii, informatyki, geografii i matematyki oraz zajęcia emocjonalno-społeczne dla klas I-III. Niewątpliwą innowacją są tutoriale, czyli zajęcia mające na celu pokierowanie rozwojem naukowym, osobistym i społecznym ucznia poprzez rozwijanie jego talentów i zainteresowań, prowadzone przez przeszkolonych w tym zakresie nauczycieli.

I to nie wszystko! Poza dołożonymi wszelkimi staraniami, by nasza szkoła zyskała możliwie najlepsze wyposażenie, podejmujemy wyzwanie organizacji przestrzeni w SP4, co również ujęliśmy w pisanych projektach. Aby wspomniane spotkania tutorów z uczniami były jeszcze bardziej atrakcyjne, stworzyliśmy koncepcję specjalnego pomieszczenia, tzw. tutorni. Teraz czas na jego realizację! Pamiętamy również o potrzebach naszych uczniów, którzy swoją edukację kontynuują przy ul. Konarskiego. Tam, krótko mówiąc, praca wre! Z początkiem drugiego semestru do użytku zostanie oddana najnowocześniejsza w okolicy pracownia chemiczna, prawdziwe laboratorium XXI wieku, ze wszystkimi potrzebnymi urządzeniami, materiałami, środkami. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych uczniów w tym właśnie kierunku, p. dyrektor Beata Miler- Kornicka wraz z nauczycielem chemii p. Małgorzatą Potaczałą w ramach pozytywnie rozpatrzonego projektu, wywalczyły na ten cel kwotę prawie 60 tysięcy zł z Fundacji KGHM. Na tym nie poprzestajemy! Obok pracowni chemicznej nasi uczniowie zasiądą w nowej, w pełni wyposażonej pracowni informatycznej, która również zostanie sfinansowana ze środków z projektu. Jak widać ciężka praca i inicjatywa naprawdę popłaca!

Przestrzeń w naszej szkole zagospodarowujemy również w ramach własnych środków. Od bieżącego roku szkolnego uczniowie SP4 mają przyjemność korzystać z wyjątkowego miejsca do relaksu, swobodnej zabawy, ciekawej gry, pogawędek, czy chwili z książką, pn. „Gralandia". Wystarczy dobry pomysł, własnoręcznie przygotowane dekoracje, a nawet swoistego rodzaju budowle w formie domków i voila - kolejna dobra inicjatywa zrealizowana! Idea utworzenia takiego miejsca powstała po uprzedniej, która powstała w tym samym celu - dobrze i pożytecznie zorganizowanej przestrzeni w naszej szkole. „Kanapkowo" to miejsce, w którym nasi uczniowie mogą spożyć zdrowe, drugie śniadanie lub inne smaczne przekąski, zakupione np. w postawionym nieopodal automacie, zajmując miejsce wraz z rówieśnikami przy jednym stole. Poparcie ze strony czwórkowych żaków dla takowych przedsięwzięć jest widoczne na pierwszy rzut oka, czego rzeczywistym obrazem jest liczba uśmiechniętych uczniów, wciąż korzystająca ze stworzonych z myślą właśnie o nich miejscach.

Semestralna kalkulacja napawa nas dumą, satysfakcją i zadowoleniem, ale nie zamierzamy osiąść na przysłowiowych laurach - ciąg dalszy nastąpi…

(szerokość: 190 / wysokość: 338)     (szerokość: 190 / wysokość: 338)

(szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142) (szerokość: 190 / wysokość: 142)(szerokość: 190 / wysokość: 142)

E.R