TUTORIALE – GRUPA X

Tutorial to spotkanie tutora i podopiecznego (ucznia), w trakcie którego odbywa się rozmowa tutorska, która ma charakter dialogu motywacyjnego. W trakcie tej rozmowy tutor motywuje ucznia do rozwijania swoich zdolności, inspiruje do działania i poszukiwań, dzieli się swym doświadczeniem, umiejętnościami i wiedzą.

GRUPA X to grupa mieszana. Opiekunem jest p.Justyna Dziubak-Sobiechowska. W grupie tej są dwie uczennice z klasy 5, które spotkania mają w czwartki na ósmej godzinie lekcyjnej oraz uczniowie z klasy 6a (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) i 6b (6 dziewczynek). Tutoriale z uczniami z klas 6 odbywają się w środy na szóstej godzinie lekcyjnej.

Celem tutoriali jest budowanie pozytywnych relacji w oparciu o dialog. Wspólnie wytyczyliśmy cele i zaplanowaliśmy ich realizację. Dzielimy się swoimi przeżyciami, wspólnie szukamy rozwiązań. Nie osądzamy.   Nie używamy zwrotów: musisz, należy, powinieneś, koniecznie trzeba. Zadajemy pytania, które odkrywają różne dylematy, zmuszają do osobistego odniesienia się i wyrażenia swoich poglądów - wszystko po to, by czynić życie bardziej świadomym.

Chcemy pozytywnej zmiany! Mamy nadzieję, że będziemy świętować sukces obszarze naukowym:
Ćwiczymy umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków. Uczymy się pewności siebie, asertywności, nie poddawania się, zaradności, optymizmu, postawy szacunku, szczerości, uczciwości, sprawiedliwości, prawdomówności, nie narzekania, wdzięczności, samodzielności, odpowiedzialności, elastyczności, otwartości, planowania, umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami: porażka, konflikt,wyzwania.
Chcemy umieć rozpoznać swój potencjał, rozwijać wrodzone zdolności, umiejętnie wykorzystywać i zarządzać swoimi talentami.

Oczywiście spodziewamy się konkretnych rezultatów w jakimś określonym czasie (małymi kroczkami do celu). Ustaliliśmy etapy pracy, po których będzie następowało podsumowanie.

Mamy nadzieję, że osiągniemy cele i będziemy świętować sukces na zakończenie tutoriali!!!

Uczniowie z grupy X

(szerokość: 280 / wysokość: 381)  (szerokość: 280 / wysokość: 381)
                  (szerokość: 280 / wysokość: 381)  (szerokość: 280 / wysokość: 381)
                    (szerokość: 280 / wysokość: 381) (szerokość: 280 / wysokość: 381)