Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..."

Grupa II – Otwarci na świat i wiedzę

Janusz Korczak kochał i rozumiał dzieci. Dostrzegał ich odrębność, swobodę, spontaniczność i szczerość, ale też zwracał uwagę na kruchość, delikatność i wrażliwość. Uparcie podkreślał prawo dziecka do szacunku i realizacji swoich celów.

Tutoriale to spotkania grupy 10 osobowej – 5 dziewcząt i 5 chłopców z klas piątych.Uczniowie ci lubią czytać książki ,oglądać filmy i są otwarci na poznawanie siebie oraz swojego otoczenia. Wśród nich znalazły się osoby zamknięte i wycofane, ale także  chcące nawiązywać kontakty  z rówieśnikami i  pragnące ugruntować się w swojej wiedzy. Tutoriale dają im taką możliwość dzięki wypracowaniu odpowiednich metod samodoskonalenia, kształcenia oraz radzenia sobie w sytuacjach wymagających samodzielności. Tu uzyskują pomoc w przekraczaniu wszelkich trudności i ograniczeń Tutor udziela im wsparcia i służy pomocą  w rozwiązywaniu problemów. Wiedzą , że w każdej trudnej sytuacji mogą się do niego zwrócić , bo tu na pewno uzyskają pomoc.

Dzięki różnorodnym zajęciom budowane są  u uczniów poczucia własnej wartości i samoakceptacji. Zajęcia powodują, że dzieci wiedzą , że życie to nie pasmo samych sukcesów, ale też porażek, ale nawet one dają wiedzę i czegoś uczą. Dlatego  koncentrujemy się na mocnych stronach i idziemy śmiało przez życie.

Opiekun  Klaudia Dominiak

E.R