Finał konkursu dla Dzieci i Młodzieży

„Uczę się bezpiecznie żyć"

Nasza szkoła już od wielu lat propaguje zdrowy styl życia, upowszechniamy i pogłębiamy  wśród wychowanków wiedzę o bezpieczeństwie oraz  doskonalimy umiejętności pierwszej pomocy i właściwe zachowania wobec zagrożeń.

18 maja 2009 uczniowie naszej szkoły,  Weronika  Bielecka, Weronika Szuła i Damian Kłos, wzięli udział w finale konkursu  „Uczę się bezpiecznie żyć" we Wrocławiu i zajęli wysokie IV wśród dwunastu najlepszych drużyn województwa dolnośląskiego w kategorii klas I - III.  Uczniowie musieli się wykazać niemałą wiedza z zakresu bezpieczeństwa ogólnie pojętego. Mieli do przejścia siedem stacji zadań praktycznych, na których dodatkowo sędziowie (policjanci, strażacy, ratownicy) przepytywali ich z wiedzy teoretycznej.  Konkurs objęty był patronatem wielu firm i przedsiębiorstw z Dolnego Śląska oraz Honorowym Patronatem  Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Spraw Wewnętrznych Administracji Grzegorza Schetyny. Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród nauczycieli i młodzieży tematyki pierwszej pomocy i edukacji dla bezpieczeństwa. Do konkursu uczniów przygotowała pani Bernarda Mormul przy pomocy pielęgniarki szkolnej pani Grażyny Mazur. Finał konkursu miał miejsce w murach i na terenach zielonych Uniwersytetu Wrocławskiego, a uroczyste rozpoczęcie i finał z rozdaniem nagród w Auli Leopoldina w Gmachu Głównym Uniwersytetu.

Warto nadmienić, że w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 29 kwietnia 2009 r. zajęliśmy  II miejsce i przywieźliśmy extra nagrody.

Można zobaczyć zmagania naszych uczniów wpisując w Google Foto Galerie z Legnicy Uczę się bezpiecznie żyć.