Dnia 16 stycznia 2010r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Miłkowicach odbył się II Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wziął udział szkolny chór "Allegro". Chórzyści zdobyli tam II miejsce. Wśród wyróżnionych znaleźli się także soliści - Rafał Dąbrowa (I miejsce) i Ola Kuźniarz (II miejsce). Poziom zespołów był tak wyrównany, że komisja miała problem z werdyktem. W kategorii występów zespołów nie przyznano I miejsca. Mimo mrozu uśmiechy nie schodziły z twarzy uczestników. Zadowoleni i zmęczeni powrócili do Chojnowa.

Dnia 19 stycznia 2010r. w Atrium w Legnicy odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Chór "Allegro" miał przed sobą ogromne wyzwanie ze względu na dużą konkurencję. dając świetny występ zajął I miejsce. Zadowoleniu i radości nie było końca. Nie zawiedli także soliści. Zauważeni przez komisję zdobyli wyróżnienie (Rafał Dąbrowa) i II miejsce (Ola Kuźniarz). Uczniowie nie mogli doczekać się powrotu, by pochwalić się swoim sukcesem. Opiekunem chóru jest pan Zenon Chmmielewski.

Agnieszka Wołoszyn, kl. VIa

zdjęcia: Daria Paluch, VIa