WyglÄ…da dobrze

POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

„WSZYSTKO MOŻE SIĘ ZDARZYĆ"

Już od  od 2000 r. biblioteki Legnicy i powiatu legnickiego organizujÄ… cyklicznÄ… imprezÄ™ Å›wiÄ™ta książki pt. "Bliżej Książki". W tym roku  zaplanowano m.in. zapoznanie siÄ™ z twórczoÅ›ciÄ… Anny Onichimowskiej poprzez przeprowadzenie konkursu dla dzieci "Wszystko może siÄ™ zdarzyć" i spotkania z autorkÄ…. Nasze uczennice, które zajęły w I etapie 3 pierwsze miejsca, godnie reprezentowaÅ‚y naszÄ… szkoÅ‚Ä™ i miasto Chojnów w Legnicy podczas II etapu konkursu powiatowego zajmujÄ…c wÅ›ród piÄ™ciu nagrodzonych miejsc nastÄ™pujÄ…ce lokaty:

I  miejsce – Julia Zawadzka -  kl.IIa

III  miejsce – Natalia MaÅ‚ecka - kl.IIIa

V miejsce - Weronika Bielecka -  kl. IIIa

Po konkursie w oczekiwaniu na wyniki uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek min. „Aleksander", Galaktyczni szpiedzy" Anną Onichimowską. Mogli zadawać autorce pytania z różnych dziedzin nawet jej życia prywatnego. Następnie otrzymali autografy w zakupionych książkach lub swoich pamiętnikach, a potem już same przyjemności czyli nagrody i sesje zdjęciowe z autorką.

Elżbieta Rusiecka

więcej zdjęć w galerii