29 kwietnia 2010 roku w Jaworze odbył się V Festiwal Twórczości Korczakowskiej. Szkoła podstawowa nr 5 w Jaworze, która była jego organizatorem, zorganizowała w trakcie Festiwalu Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Brały w nim udział wszystkie szkoły z województwa dolnośląskiego, których patronem jest Janusz Korczak. Z naszej szkoły w kategorii zespołowej klas I-III wystąpili w duecie Marta Sobiechowska z klasy II b i Damian Kłos z III a. Zaśpiewali oni piosenkę ABBY "Mamma mia" i zdobyli w konkursie III miejsce.

Marta i Damian będą jeszcze reprezentować naszą szkołę w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie, który odbędzie się 13 maja br.

Martę i Damiana do konkursu przygotowywały panie: Aneta Czapska i Justyna Dziubak-Sobiechowska.