więcej zdjęć w galerii

(szerokość: 180 / wysokość: 255)  „Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze" – pod takim hasłem firma Statoil Poland zorganizowała w drugiej połowie września br. ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną mającą na celu zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Do tej kampanii przyłączyli się również pierwszoklasiści naszej szkoły.

W ogłoszonym przez firmę Statoil konkursie plastycznym, dzieci przedstawiły zdobytą wiedzę na temat znajomości przepisów drogowych.  Powstało bardzo wiele pięknych prac, które można było oglądać w holu szkoły. Nagrodą za najciekawszy rysunek był rower górski wraz z kaskiem ochronnym.

28 września w obecności policjantów oraz - Komisarza Lwa (Policyjny Przyjaciel Dzieci- jest to oficjalna maskotka Policji Dolnośląskiej) została przyznana nagroda główna dla Natalki Sigłowej z klasy I b oraz wyróżniono prace Kasi Grudzień i Jakuba Arasim również z klasy I b.

Obecność policjantów była uwieńczeniem akcji edukacyjnej prowadzonej w klasach I na temat bezpiecznego ruchu drogowego.

Wszystkie dzieci objęte kampanią otrzymały gry edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły" oraz znaczki odblaskowe. Podczas spotkania edukacyjnego dzieci, które wzięły udział w quizie prowadzonym przez policjanta i prawidłowo odpowiedziały na pytanie otrzymały dodatkowo kamizelkę odblaskową.

Alina Bijak