25 listopada 2010 odbył się uroczysty apel z okazji imienin naszego patrona Janusza Korczaka. W apelu uczestniczyły wszystkie klasy I – VI. Przybyłych na niego uczniów i nauczycieli powitała pani dyrektor Elżbieta Borysewicz..
              Apel przygotowała klasa IV a wraz ze swoją wychowawczynią panią Bernardą Mormul. Przygotowaniem muzycznym uczniów zajął się pan Zenon Chmielewski a dekoracje i stroje pomogli przygotować rodzice. Nad sprawnym przebiegiem apelu czuwał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego pod czujnym okiem pani Anny Denisiak – opiekuna US.
              Uroczystość  rozpoczęła się  przypomnieniem sylwetki naszego patrona, w trakcie którego uczniowie VI a zaśpiewali piękną piosenkę „Piosenkę o Starym Doktorze". (załącz. scenariusz apelu)  Po ciekawym przedstawieniu wspomnień o Januszu Korczaku uczniowie zaprezentowali fragmenty  przedstawienia opartego na tekstach z książki Janusza Korczaka „Józki, Jaśki i Franki". (załącz scen przedstawienia)
                 Podsumowaniem apelu było odczytanie wyników konkursów przeprowadzonych z  okazji święta naszej szkoły. Nagrody wręczyła pani wicedyrektor Beata Miler Kornicka

A oto wyniki konkursów:

Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku

1 miejsce – Klaudie Bodes kl. V a
2 miejsce – Weronika Szuła kl. IV a
3 miejsce – Izabela Wielgucka kl. IV b

Konkurs plastyczny „Korczak i jego bohaterowie"
(zdjęcia wystawy prac - w galerii)

1 miejsce – Aleksandra Kossakowska kl. III c
2 miejsce – Marcel Ekielski II b
3 miejsce – Zosia Porczak III b