Konkurs Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć"
Legnica 07.04.2011r

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć" i po raz kolejny okazali  się jednymi z najlepszych wśród młodych ratowników Subregionu Legnickiego.

Weronika Bielecka, Weronika Szuła, Damian Kłos z klasy IV a to zdobywcy
I miejsca w kategorii klas IV – VI.

Z niezwykłą precyzją i znajomością tematu udzielali pierwszej pomocy i wykonywali czynności resuscytacyjne. W opanowani tej umiejętności pomagała im nasza szkolna pielęgniarka Pani Grażyna Mazur. Wykazali się niezwykłą wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu ratownictwa przedmedycznego oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w różnych dziedzinach życia codziennego, nie jeden dorosły mógłby się od nich uczyć.

Uczniowie klasy II b: Hanna Chopkowicz, Martyna Idkowiak oraz Miłosz Cichocki to nasi najmłodsi ratownicy, zajęli III miejsce w kategorii I – III. Sprawnie zmagali się bardzo trudnymi zadaniami, ratowali rannego w górach, dzielnie poradzili sobie w „płonącym" pomieszczeniu, poradzili sobie ze znajomością przepisów drogowych i opieką nad psem.

Do konkursu uczniów przygotowała pani Bernarda Mormul.
Obie drużyny zakwalifikowały się do Dolnośląskiego Finału Konkursu, który odbędzie się
31 maja we Wrocławiu. Będziemy trzymać kciuki!!!

więcej zdjęć w galerii