17 marca 2011 roku o godzinie 9:00 odbył się w całym kraju konkurs matematyczny Kangur i Kangurek. Regulamin konkursu jest niezmienny od lat. Z naszej szkoły brało łącznie udział 40 osób. Z klas drugich (kategoria Kangurek) brało udział 11 osób. Z klas trzecich (kategoria Maluch) uczestniczyło 9 osób, z klas czwartych (również kategoria Maluch) 3 osoby. Z klas piątych (kategoria Beniamin) pisało 6 osób, natomiast z klas szóstych (również kategoria Beniamin) - 11 uczniów.

Oficjalne wyniki zostały ogłoszone 9 maja. W tym roku wyjątkowo każdy uczeń  mógł sprawdzić swój wynik, logując się na stronie www.kangur.lubin.pl, podając kod szkoły EEAA i kategorię, np. KA (klasy drugie), 1M (klasy trzecie), 2M (klasy czwarte), 1B (klasy piąte), 2B (klasy szóste). Oprócz tego wyniki udostępnili nauczyciele matematyki.

Powiat legnicki - Informacje o uczestnikach:

W konkursie Kangur i Kangurek wzięło udział 793 uczestników. Szkół :26
W tym nagród głównych: 1
W tym laureaci: 0
Z wynikiem bdb: 4
Wszystkich wyróżnień: 55
nagrodzone dzieci w Kangurku: 9
Nagrody pocieszenia otrzymują te szkoły które mają mało nagród (1 nagroda ma przypadać na 10 uczestników)

Nasza szkoła może pochwalić się następującymi wynikami:

klasa

szkoła

miejscowość

nagroda

LASKOWSKI DAWID

wynik bdb - Centrum Kopernik w Warszawie 10-11.06

TWORZYDLO RAFAL

wyróżnienie - nagroda książkowa

SAJA MACIEJ

KA

wynik bdb -nagroda książkowa

SOBIECHOWSKA MARTA

wyróżnienie - nagroda książkowa

W klasach drugich najlepszy w naszej szkole był Maciek Saja, w trzecich - Dawid Laskowski, w klasach czwartych - Michał  Kobylański, w piątych  - Piotr Grabowski, w szóstych - Mateusz Trzeciak.

Wyróżnionym osobom oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!