Konferencja podsumowująca projekt „Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów"

26 sierpnia 2011 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się konferencja podsumowująca projekt systemowy, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.4. „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty". Projekt skierowany był do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego. W naszej szkole realizowaliśmy projekt pt. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie".

Projekt trwał 20 miesięcy. W ciągu 8 miesięcy przeznaczonych na realizację działań szkoleniowych w projekcie odbyło się szereg szkoleń, kursów doskonalących, konferencji, zajęć laboratoryjnych, warsztatów, seminariów dla 1020 nauczycieli.  Dzięki realizacji różnych(szerokość: 750 / wysokość: 466) form szkoleniowych nauczyciele zostali przygotowani do korzystania z e-learningu i platformy edukacyjnej, mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, tutoringu, stymulowania aktywności fizycznej, rozwiązywania w zakresie nauk przyrodniczych. Z naszej szkoły w różnych formach doskonalenia brały udział panie: Bernarda Mormul, Grażyna Kucharska, Marzena Rudzka-Kupczyńska i Justyna Dziubak-Sobiechowska.

(szerokość: 750 / wysokość: 562)    (szerokość: 750 / wysokość: 562)

Czas trwania projektu : 1.01.2010-31.08.2011 rok. Projekt był dofinansowany w 85% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, 15% pochodzi z budżetu państwa jako wkład własny. Partnerem w projekcie był Uniwersytet w Getyndze, który należy do czołówki europejskiej, zwłaszcza w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.

W konferencji podsumowującej projekt uczestniczyły z naszej szkoły: p. Dyrektor-Elżbieta Borysewicz, p. Marzena Rudzka-Kupczyńska oraz p. Justyna Dziubak-Sobiechowska (szkolny koordynator projektu).

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu: „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" w naszej szkole:

p.Dyrektor –Elżbieta Borysewicz – n-l przyrody

p.Wicedyrektor – Beata Miler-Kornicka – n-l informatyki