Każdy ma prawo do sukcesu" - takie jest hasło unijnego projektu, który od 1 września 2011 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz zmniejszanie różnic w jakości usług świadczonych w oświacie. Dzięki projektowi uczniowie z najmłodszych klas mogą korzystać z różnorodnych i bezpłatnych zajęć. Na dodatkową pomoc może liczyć aż 82 dzieci. Projekt realizowany będzie przez trzy semestry, co oznacza, że zakończy się w połowie kolejnego roku szkolnego. Dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnowie przygotowano aż 9 rodzajów zajęć. Najmłodsi, którzy mają specyficzne trudności w uczeniu będą korzystać z zajęć terapii pedagogicznej. Uczniowie z zaburzeniami mowy będą uczestniczyć w zajęciach logopedycznych. Natomiast dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej przygotowano aż trzy rodzaje zajęć:

• terapię psychoedukacyjną, która przeznaczona jest dla dzieci nie potrafiących nawiązywać prawidłowych kontaktów rówieśniczych i mają kłopoty z agresją,

• muzykoterapię dla dzieci autystycznych,

• oraz muzykoterapię dla dzieci ze zdiagnozowaną nadpobudliwością psychoruchową.

Uczniowie, którzy ze względu na problemy zdrowotne: neurologiczne czy ortopedyczne mają problemy w nauce będą brali udział w zajęciach kinezyterapii dla dzieci przewlekle chorych.

Projekt przewiduje także dodatkowe lekcje dla osób szczególnie uzdolnionych. Dla nich przygotowano dodatkowe zajęcia: matematyczne, plastyczne i z języka angielskiego. O tym, kto może korzystać z dodatkowych zajęć zadecydowała komisja rekrutacyjna złożona ze specjalistów i pedagogów, której przewodniczyła mgr Maria Pura – szkolny koordynator projektu.