SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO OSÓWKI

29 września 2011 roku klasy IVa i Vc wyjechały na wycieczkę do Osówki. Już o 8.00 uczniowie zgromadzili się na boisku szkolnym, skąd wyruszyli w podróż trwającą 2,5 godziny. Po dotarciu do celu zostali podzieleni na grupy i musieli wykonać różne zadania konkursowe (np. rozwiązywanie krzyżówki, rozszyfrowanie wyrazów zapisanych kodem). Następnie zwiedzili podziemne sztolnie, które w przeszłości miały być kryjówką Adolfa Hitlera. Tam mieli okazję obejrzeć nakrycia głowy żołnierzy i broń pochodzącą z okresu II Wojny Światowej. Jedną z atrakcji była możliwość wykonania formy i zalania jej gipsem. Wielu uczniom udało się zrobić ciekawe odlewy. Ostatnim punktem w Osówce było ognisko i pieczenie kiełbasek. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili też zamek Grodno i zaporę wodną w Zagórzu Śląskim. Do domu wrócili o godzinie 19:30 w bardzo dobrych humorach i z nadzieją, że kolejne wycieczki będą równie udane.

Weronika Grudzień, kl. Vc

zdjęcia z wycieczki - w galerii