Pasowanie na ucznia w SP nr 4

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia"

W tak ważnym dla pierwszaków dniu do szkoły licznie przybyli rodzice, aby być świadkami niezwykłego wydarzenia w życiu swoich pociech.

Na wstępie uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, szlifowane pod kierunkiem wychowawczyń: p. Alicji Gac, Barbary Waganiak i Barbary Wiatrowicz.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy sztandarze Szkoły Pani Dyrektor czytała tekst ślubowania, a dzieci z przejęciem i powagą powtarzały: ślubuję.

Po ślubowaniu każdy był pasowany na ucznia „zaczarowanym ołówkiem" i otrzymał od dyrekcji szkoły pamiątkowy dyplom. Po tylu wrażeniach na dzieci czekała miła niespodzianka. Rodzice przygotowali dla swoich pociech „rożki obfitości" ze słodkościami, a Rada Rodziców przekazała każdej klasie sprzęt sportowy. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Więcej zdjęć w galerii