KONKURS BEZPIECZEŃSTWA   DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

 "UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ"

 

 

W dniu 29 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu naszych byłych uczniów Mateusza Mazura i Kacpra Cichockiego, którzy obecnie są studentami PWZ w Legnicy na kierunku Ratownictwa Medycznego. Uczestnikami byli uczniowie z grup świetlicowych oraz dwie grupy szkolnych ratowników przygotowujących się do konkursu na szczeblu powiatowym „Uczę się bezpiecznie żyć" , który odbędzie się już 20 marca w Legnicy.

 Z precyzją i znajomością tematu przyszli ratownicy pokazali naszym uczniom jak udzielić pierwszej pomocy np.: podczas krwotoku z nosa czy zakrztuszenia, a na szkolnych fantomach zademonstrowali jak wykonywać czynności resuscytacyjne. Uczniowie przygotowujący się do konkursu również wykazali się zdobytymi do tej pory umiejętnościami min.: zakładaniem opatrunków, tamowaniem krwotoku, ułożeniem poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Celem tego pokazu, zorganizowanego przez naszą szkolną pielęgniarkę Grażynę Mazur, było przede wszystkim poszerzanie wiedzy i umiejętności naszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu, na koniec którego dzieci wzięły aktywny udział w „quizie wiedzy" przeprowadzonym przez Mateusza i Kacpra, każdy z uczestników będzie:

Ø  potrafił wezwać pogotowie ratunkowe i poinformować inne służby ratownicze,

Ø  potrafił  wykonać proste czynności ratownicze przy poszkodowanym,

Ø  oraz zrozumie potrzebę niesienia pomocy poszkodowanemu.

       (szerokość: 750 / wysokość: 498)

                                                                                                     (szerokość: 750 / wysokość: 498)

                                                                                                          Więcej zdjęć w galerii

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie