2012 rokiem Janusza Korczaka

patrona Szkoły Podstawowej nr 4

w bibliotece szkolnej

W dniu 20 marca 2012 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbyło się uroczyste spotkanie reprezentacji klas czwartych i piątych z panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.   Po przywitaniu gościa przez p. dyrektor szkoły Elżbietę Borysewicz uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie o prawach dziecka w wykonaniu grupy dzieci ze świetlicy pod kierunkiem p. Malwiny Rząsy. Uczniowie zostali zapoznani z życiorysem Janusza Korczaka przez prowadzącą spotkanie bibliotekarkę p. Elżbietę Rusiecką. Pani Barbara Landzberg czytała zebranym fragmenty książki Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś I" oraz zadawała pytania dotyczące treści i trudnych wyrazów typu: kajet, celebrowanie, audiencja. Uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań gościowi. Pytania były dociekliwe i zaskakujące np. „Czy lubiła pani czytać Potop, Pana Tadeusza", „Jakie książki czytała pani, a jakie teraz panie czyta" i wiele innych. Spotkanie odbyło się w serdecznej i miłej  atmosferze uświetniając ogólnopolskie obchody Roku Korczakowskiego 2012.