Pierwszaki ze świetlicy w Pokazie Mody Ekologicznej

26.04.2012 roku  w świetlicy u pierwszaków odbyły się zajęcia pod hasłem:

„Z ekologią za pan brat…", których celem jest propagowanie wśród uczniów postaw związanych z dbałością o środowisko naturalne. Grupa dzieci przy wsparciu wychowawczyni p. Doroty Chopkowicz przygotowała na tę okazję pokaz mody ekologicznej. Obejrzeli go zaproszeni goście, p. dyrektor szkoły Elżbieta Borysewicz, p. Zbigniew Susło, właściciel firmy „Eneko" segregującej odpady komunalne, grupa zaprzyjaźnionych uczniów z Gimnazjum nr 2  oraz uczniowie z klas I-III ze świetlicy. Mali modele i modelki z dużym wdziękiem prezentowali swoje stroje ekologiczne, przedstawiane przez kreatorkę mody Anię i jej asystenta Łukasza. Każdy strój wzbudzał wśród widzów wielkie emocje i był szczodrze oklaskiwany. Ponadto strój „Świetlicowy promyk słońca", został wykonany  na zbliżające się obchody Europejskich Dni Słońca, na które zaprosili nas uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wraz z opiekunem P. Małgorzatą Potaczałą.

W drugiej części spotkania uczennica Martynka przeprowadziła wywiad z naszym gościem, pytając o zagadnienia dotyczące znaczenia segregowania odpadów i możliwości ich wtórnego wykorzystania. Pan Zbyszek ciekawie odpowiadał na pytania uczniów i co ważne,  skłonił do zgłębienia wiedzy w tym temacie.

Świetlicowy promyk słońca

STRÓJ SPORTOWY