Pokaz tresury psa policyjnego

28.05.2012 r. uczniowie klas I-III obejrzeli tresurę psa policyjnego, którą prowadził  policjant z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy -  sierżant Kamil Maziarz ze swoim psem „Jamry". Gość przybył na zaproszenie pani Bożeny Szarek, która od lat prowadzi warsztaty z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami.

Przed pokazem zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie plastycznym pt. „Pies moim przyjacielem". Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne (m.in. „postawa żółwia") nabyte podczas  trwania warsztatów oraz odpowiadali na szereg pytań dotyczących różnych sytuacji mogących stworzyć zagrożenie ze strony psa.

(szerokość: 375 / wysokość: 249)  (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Pies „Jamry" to owczarek belgijski, który  „pracuje" jako pies patrolowy wraz ze swoim przewodnikiem.

Na pokazie uczniowie zobaczyli „Szkolenie podstawowe psa towarzyszącego czyli: chodzenie psa przy nodze przewodnika na smyczy, przywoływanie psa na komendę „do mnie", „do nogi", siad i waruj na komendę słowną i sygnał,  pozostawienie psa w pozycji siad, waruj.

Na koniec pokazu policjant bawił się ze swoim psem. Emocji i śmiechu było, co nie miara.

(szerokość: 375 / wysokość: 249) (szerokość: 375 / wysokość: 249)

Więcej zdjęć w galerii   E.R