(szerokość: 375 / wysokość: 433)„Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę"

    Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska", koordynowanej i organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska". Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. w tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

   Nasza szkoła rok w rok uczestniczy w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września polegająca na sprzątaniu śmieci. W tym roku datowana jest w dniach 14-16 września.

Urząd Miejski w Chojnowie dla uczestników akcji czyli przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz części szkoły przy ul. Witosa przygotował niezbędne worki oraz rękawiczki. Na każdą z placówek przypada wyznaczony teren. Pełne worki „przejmować" będzie CHZGKiM.

                               W naszej szkole akcję koordynowały p. A. Bijak i p. Alicja Gac.   

   (szerokość: 730 / wysokość: 547)

           (szerokość: 600 / wysokość: 800)

                                                                                             Więcej zdjęć w galerii    E.R

 

 

 

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!!
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie